Pro média

V Generali nám záleží na tom, abychom informovali rychle, přátelsky a srozumitelně. V tiskových zprávách přinášíme zajímavá fakta i aktuality z dění pojišťovny. Ve výročních zprávách pak najdete podstatné informace, které máme za povinnost zveřejňovat.

Jan Marek

Kontakt na mluvčího

Honza Marek

Tel.: +420 224 547 283 ? Mluvčí Generali nemá přístup do klientských systémů. Pokud nás v této souvislosti chcete kontaktovat, prosím zavolejte na klientskou linku (+420) 244 188 188.

E-mail: honza.marek@generali.com

Vybitá autobaterie už někdy potrápila 85 % řidičů a častým problémem je její stáří nebo technická závada

Čerstvý průzkum pojišťovny Generali ukázal, že vybití autobaterie zažilo 85 % českých řidičů, 53 % řidičů dokonce opakovaně. Řidiči si nejčastěji baterie sami dobijí, asistenci si na pomoc volají jen zřídka. U nových typů automobilů často není dobití vlastními silami reálné, pomohou vhodně nastavené asistenční služby
Více informací

Kuny a hlodavci překousali kabely téměř každému třetímu řidiči

Čerstvý průzkum pojišťovny Generali ukázal, že překousání kabelů v motoru zažilo na vlastní kůži už 30 % českých řidičů. I když mnoho lidí má vlastní zkušenost s překousanými kabely, polovina českých motoristů nepoužívá žádné preventivní opatření. Čtvrtina řidičů navíc uvádí, že jejich pojištění poškození auta zvířaty nekryje. Škody z řádění zvířat jdou do tisíců, přitom vhodné připojištění vyjde na pár desítek korun ročně.
Více informací

Generali představuje SRNA index

Pojišťovna Generali spolu s Centrem dopravního výzkumu (CDV) premiérově vydávají SRNA index, který vždy na podzim a na jaře přinese aktuální informace o výši škod i přehled rizikových míst ve vztahu ke střetům vozidel se zvěří v Česku. SRNA index pracuje s počtem nehod, výší škod na majetku, zdraví i životech. Dává je do souvislosti s rozsahem silniční sítě v krajích a okresech. Ty tak lze mezi sebou porovnat. 
Více informací

Pojišťovna Generali nasazuje internet věcí - přidává k majetkovému pojištění chytrá čidla

S monitoringem domácnosti, chalupy nebo dalšího majetku pomohou pohybové nebo záplavové senzory. Jedno chytré čidlo bez poplatku při sjednání vybraného majetkového pojištění. Zařízení na bázi internetu věcí (IoT) fungují na spolehlivé síti, která pokrývá 99,9 % území ČR.
Více informací

Pojišťovna Generali a Česká pojišťovna vytvoří největší pojišťovnu na českém trhu

Český pojistný trh bude mít nového lídra. Pojišťovací jednička vznikne z pojišťovna Generali a České pojišťovny, dvou pojišťoven, které v České republice působí v rámci přední světové pojišťovací skupiny Generali.
Více informací

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

1999

Menu

244 188 188