Generali pomáhá společně s fanoušky extraligových týmů

Generali prostřednictvím své nadace věnovala 1 894 450 Kč na podporu čtrnácti vybraných fanoušků hokejových týmů, kteří musí bojovat s následky nemoci, úrazu nebo ztráty nejbližší osoby. Výše finanční pomoci se odvíjela od divácké návštěvnosti posledních utkání jednotlivých týmů v základní části hokejové extraligy. Za každého diváka Generali věnovala prostřednictvím své nadace 25 korun.

Na poslední zápasy všech mužstev české nejvyšší hokejové ligy přišlo na zimní stadiony po celé republice 74 552 lidí. Kromě zážitku z hokeje tím nepřímo podpořili i čtrnáct hokejových fanoušků, kteří se kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu nebo nešťastné životní události musí poprat s nelehkým osudem. Za každého návštěvníka totiž Generali prostřednictvím své nadace těmto vybraným lidem věnuje 25 korun.

O tom, komu pomoc Generali zamíří, rozhodovala jednotlivá hokejová družstva. A množství věnovaných peněz se odvíjelo od toho, kolik diváků přijde na jejich poslední extraligový zápas před tím, než se rozběhne play-off. Nejvíc diváků – 10 194 -  na stadion v posledním kole soutěže přilákalo derby HC Dynamo Pardubice a Mountfield Hradec Králové. Díky tomu pak pardubickému týmovému chráněnci, kterým byla Petra, Generali věnuje 254 850 korun. 

Celkem pak Generali mezi čtrnáct lidi rozdělí 1 894 450 Kč. „Částku vybranou při utkání v Mladé Boleslavi s Třincem jsme se kvůli cílenému bojkotu zápasu ze strany fanoušků BK Mladá Boleslav rozhodli zdvojnásobit,“ upřesnil Jan Marek. Jednotlivé příběhy podporovaných lidí najdete na webu stránkách www.generalihokej.cz.

Jednotlivé příběhy podporovaných lidí najdete na webu stránkách www.generalihokej.cz.

GENERALI ZAPOJUJE FANOUŠKY DO VIRTUÁLNÍ LIGY 
Pojišťovna Generali je od sezony  2016/2017 hlavním partnerem hokejové extraligy. Fanoušky do hokejového dění vtahuje i prostřednictvím hry Generali PUK, ve které každý může poměřit své síly se všemi fanoušky napříč extraligou. Jejím cílem je dosáhnout co nejdelší série úspěšných hodů pukem do středového kruhu hokejového hřiště. V letošní sezoně je navíc možné hrát virtuální ligu, která kopíruje reálná utkání nejvyšší hokejové soutěže. Ve hře se také objevuje několik nových prvků jako sběr mincí, úkoly a obchod pro nákup vylepšení. Hra je k dispozici pro chytré telefony a tablety s operačním systém Android a iOS.