Klidně noste hlavu v oblacích, předtím se ale pojistěte

Svatý Valentýn, který nás čeká už tuto neděli 14. února, je sice „importovaným svátkem, Češi jej ale už přijali za vlastní. Mít tento den hlavu v oblacích je zcela přirozené, pozor ale, ať vám to nepřinese zbytečné komplikace!
Více informací

Nepokažte si valentýnskou romantiku přízemními starostmi

Už tuto neděli, 14. února, nás opět čeká svátek zamilovaných – svatý Valentýn. Podle průzkumu pojišťovny Generali slaví tento svátek 69 % Čechů, 37 % lidí jej považuje dokonce za vhodný den k žádosti o ruku.
Více informací

Pojistných podvodů loni neubylo. Přes polovinu smyšlených škod bylo nahlášeno v Praze

Pojistné podvody za více než 50 milionů korun odhalili v roce 2015 detektivové pojišťovny Generali. Více než polovina z této sumy, téměř 29 milionů korun připadá na hlavní město Prahu. Žádný případ naopak nebyl zjištěn ve Zlínském kraji.
Více informací

Pojistné podvody 2015: největší nárůst zaznamenává pojištění odpovědnosti podnikatelů

Pojistné podvody za více než 50 milionů korun odhalili v roce 2015 detektivové pojišťovny Generali. „Celková výše škod zůstala zhruba na úrovni roku 2014, roste ale počet podvodů v pojištění odpovědnosti podnikatelů, zatímco dříve byly tradičním ‚lídrem‘ podvody v pojištění motorových vozidel,“ komentuje statistiku mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka. Počet takových „podnikatelských podvodů“ měl předloni pětiprocentní podíl na celkových číslech. Loni už to bylo 17 procent. Jejich objem vzrostl meziročně z 30 na téměř 45 procent.
Více informací

Daňová potvrzení

Daňová potvrzení budeme odesílat postupně od 19. ledna. Abychom zajistili jejich doručení co nejdříve, využíváme v letošním roce v maximální možné míře elektronické kanály. Potvrzení proto můžete očekávat na Vašem e-mailu, případně budete formou SMS zprávy vyzváni ke stažení daňového potvrzení z webových stránek moje.generali.cz. Pokud u Vás žádné elektronické kontakty neevidujeme, potvrzení dostanete poštou do schránky.
Více informací

Jak jsme na tom s předpisy a jejich dodržováním

Takřka osmdesát procent šoférů uvedlo v nedávno uskutečněném průzkumu, který zorganizovala pojišťovna Generali, že dopravní předpisy porušuje jen výjimečně. Čtrnáct procent se proviní v případě, že spěchá. Tři procenta šoférů se upřímně přiznala, že předpisy porušují skoro pořád. Zbylých šest procent nechtělo na otázku raději odpovědět.
Více informací

Kdo jsou horší řidiči? Muži nebo ženy?

Horšími řidiči, respektive řidičkami, jsou podle exkluzivního průzkumu Generali ženy. Tuto odpověď zvolilo 22 % dotazovaných, zatímco muže označila za horší řidiče pouze jedna desetina.
Více informací

Čeští řidiči: nevybržďujeme, ale občas bychom rádi

Osmdesát procent českých řidičů nikdy nikoho nevybrzdilo. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu, který si mezi šoféry nechala zpracovat pojišťovna Generali.
Více informací

Přibývá potíží českých turistů v exotických zemích

Každá dovolená nese určitá rizika, proti kterým se rozumní cestovatelé pojišťují. Ta zimní, na kterou se mnozí z nás pomalu chystají, není výjimkou. A hlášení událostí, které pojištění kryje, pak dává dobrý přehled o našich dovolenkářských zvyklostech.
Více informací

V počtu zásahů asistenční služby vedou alpské země

V počtu zásahů asistenční služby na pomoc českým turistům každopádně v zimním období stále vedou alpské země. Nejčastěji k nim dochází v Rakousku a Itálii se 103 a 100 zásahy. Ve statistikách pak následují Francie a Švýcarsko s 34 a 11 asistencemi.
Více informací

Na zimní dovolenou po vlastní ose s nadstandardní asistencí

Podstatnou část cest za zimní dovolenou absolvují Češi vlastními vozy. V takovém případě je na místě sjednat dobré pojištění nejen pro sebe, ale také pro auto.
Více informací

Z průzkumu pojišťovny Generali: křižovatky jsou pro řidiče „kamenem úrazu“

Při nehodách zemřelo vloni v České republice 629 lidí. Více než třetinu přitom tvoří řidiči osobních automobilů. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod patří nevěnování se řízení vozidla, nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem a nesprávné otáčení nebo couvání. Českým řidičům však působí problémy i znalost správného řešení dopravních situací na křižovatkách.
Více informací

Češi tápou v dopravních předpisech, čtvrtina by nedala přednost zprava

V České republice je registrováno téměř 5 milionů osobních automobilů. Jejich řidiči ve valné většině případů porušují dopravní předpisy velmi výjimečně. V exkluzivním průzkumu pojišťovny Generali to o sobě alespoň tvrdí 77 % z nich.„Nejen podle policejních statistik je realita jiná. Součástí průzkumu byly také nákresy dopravních situací. I u té nejjednodušší by čtvrtina řidičů nedala přednost zprava,“ upozorňuje tiskový mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka.
 
Více informací

Neznalost předpisů se vloni podepsala na škodách za skoro 5 milionů

Exkluzivní průzkum pojišťovny Generali ukázal, že čeští řidiči ne vždy vědí, jak se chovat za volantem, a často, i když třeba neúmyslně, porušují dopravní předpisy. Podle policejních statistik došlo vloni v České republice k téměř 86 tisícům dopravních nehod s hmotnou škodou téměř 5 miliard korun. Škody na zdraví jsou přitom několikanásobné. Statistiky ovšem zahrnují pouze nahlášené karamboly. Reálně je jejich počet vyšší.
Více informací

Přejmenování fondu C-QUADRAT APM Global Quality Stocks Plus

V srpnu 2015 došlo k přejmenování fondu C-QUADRAT APM Global Quality Stocks Plus. Nový název fondu je C-QUADRAT Global Quality ESG Equity Fund.

Více informací

Překlasifikování investičního fondu

Investiční společnost C-QUADRAT Kapitalanlage AG překlasifikovala hodnocení investičního fondu Success Relative z rizikové třídy 4 na rizikovou třídu 5.

Více informací

Nejhorší dírou republiky je opět ta v ulici U Seřadiště

Projekt nadace pojišťovny Generali Výmoly.cz vyhlásil vítěze pátého ročníku ankety Nejhorší díra republiky. „V hlasování řidičů získala prvenství stejně jako v loňském roce ulice U Seřadiště v Praze 10, která bývala dříve nejrychlejší spojkou městských částí Michle a Vršovice. Potvrdila tak roli největšího favorita na vítězství a obhájila loňské prvenství,“ komentuje výsledky ankety Jiří Cívka z nadace pojišťovny Generali.
Více informací

Praha je nejaktivnějším krajem v opravování výtluků

Nejhorší dírou republiky byl v pátém ročníku ankety se stejným názvem, kterou pořádá projekt Výmoly.cz, vyhlášen stejně jako vloni výtluk v pražské ulici U Seřadiště. „Hlavní město si tak odnáší nelichotivé prvenství, zároveň je ale Praha nejaktivnějším krajem v opravách výtluků. Ulici U Seřadiště navíc dlouhodobě provázejí majetkoprávní spory. Alespoň provizorně se úsek podařilo opravit, což je výrazný posun proti loňskému roku,“ komentoval první místo v anketě Nejhorší díra republiky Petr Čaník z projektu Výmoly.cz.
Více informací

Klidně noste hlavu v oblacích, předtím se ale pojistěte

Svatý Valentýn, který nás čeká už tuto neděli 14. února, je sice „importovaným svátkem, Češi jej ale už přijali za vlastní. Mít tento den hlavu v oblacích je zcela přirozené, pozor ale, ať vám to nepřinese zbytečné komplikace!
Více informací

Nová pěkňoučká aktualitka

Asi nějaky pěkný perex, nebo třeba, že tu začal foukat vítr!
Více informací
Menu

244 188 188