V počtu zásahů asistenční služby vedou alpské země

V počtu zásahů asistenční služby na pomoc českým turistům každopádně v zimním období stále vedou alpské země. Nejčastěji k nim dochází v Rakousku a Itálii se 103 a 100 zásahy. Ve statistikách pak následují Francie a Švýcarsko s 34 a 11 asistencemi.

V Thajsku pomáhala v zimní sezóně 2014/2015 asistenční služba Generali českým turistům 31x, v Indonésii 16x, v Mexiku 13x a ve Spojených arabských emirátech 10x.

Oproti předchozí zimě 2013/2014 došlo v počtu asistenčních zásahů k mírnému poklesu. „Nahlášených případů bylo 588, zatímco v předcházející sezóně celkem 636. To však neznamená, že bychom mohli stoprocentně tvrdit, že jsme na svých cestách opatrnější,“ komentuje statistiky Jiří Cívka z Generali.

Z ankety, kterou pro Generali uskutečnil portál turistika.cz, bohužel vyplynulo, že cestovní pojištění neuzavírá před dovolenou až pětina turistů. Ti riskují, že úspora v řádu desetikorun jim přinese statisícové náklady, jež budou muset uhradit z vlastního rozpočtu.

Pozitivní naopak je, že si Češi začínají uvědomovat důležitost pojištění odpovědnosti za škody. „V zahraničí sice máme pověst zkušených lyžařů, někdy však střetu s jiným lyžařem nebo snowboardistou nelze zabránit. V takových případech se stává, ať už kvůli jazykové bariéře či nedostatku zkušeností se složitými právními procedurami, že jsou právě naši lyžaři označeni za viníky střetu,“ upozorňuje Jiří Cívka. Základní pravidlo říká, nepodepisovat nic, čemu nerozumím. Pokud je součástí pojištění, může se o tlumočení postarat asistenční služba.

Generali například uhradila za svou klientku milion korun z odpovědnosti za škodu na zdraví, kterou měla připojištěnou v rámci cestovního pojištění. Na sjezdovce se střetla s jiným lyžařem, starším mužem, který utrpěl zranění s prokazatelnými trvalými následky. Po dlouhém šetření bylo určeno, že právě ona je za srážku odpovědná, a bylo stanoveno odškodnění. Milion pokrylo připojištění odpovědnosti k cestovnímu pojištění, zbývající částku pak další odpovědnostní pojištění.

Kontakty

244 188 188
Klientský servis Generali


Máte dotaz?


Sjednat schůzku