Přibývá potíží českých turistů v exotických zemích

Každá dovolená nese určitá rizika, proti kterým se rozumní cestovatelé pojišťují. Ta zimní, na kterou se mnozí z nás pomalu chystají, není výjimkou. A hlášení událostí, které pojištění kryje, pak dává dobrý přehled o našich dovolenkářských zvyklostech.

„Pojistné události zimních dovolených se výrazně liší podle destinací. Jednak jde o úrazy a další zdravotní problémy z lyžařských zájezdů, druhou skupinu tvoří případy z exotických zemí, kam Češi v zimě vyrážejí. Výjimkou nejsou ani odpovědnostní škody,“ říká mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka.

Díky nepříznivým sněhovým podmínkám řešila Generali v loňské zimní sezóně větší množství pojistných událostí v exotických zemích. „Mnohé z nich byly velmi vážné s ohledem na zdravotní stav pacienta a také destinaci, kde k události došlo,“ konstatuje Cívka.

Vzhledem k celkovým výdajům za dovolenou je cena cestovního pojištění jen drobností, pohybuje se v řádu desetikorun denně. Za tyto peníze však získávají turisté jistotu, že návštěva lékaře, repatriace či případné soudní spory dalších účastníků pojistných událostí pro ně nebudou znamenat nechtěné finanční splátky na několik dalších let.v

Slepé střevo za 350 tisíc

Příkladem může být „banální“ zánět slepého střeva ve Vietnamu, který by bez zásahu asistenční služby mohl mít pro klienta fatální následky.

„Pacient byl hospitalizován pro bolesti břicha, v nemocnici provedli operaci, ale nebyla zajištěna dostatečná péče, proto jsme klienta převezli do nemocnice vyššího řádu,“ uvádí Jana Ježková, lékařka asistenční služby Europ Assistance.

Pacientův stav si podle ní vyžádal celkem patnáctidenní hospitalizaci a repatriaci s doprovodem zdravotního personálu. Náklady se vyšplhaly na 350 000 korun.

Naše cestovní pojištění naštěstí umí krýt léčebné výlohy až do sedmi milionů korun,“ připomíná Jiří Cívka. „Pokud si lidé chtějí užít spokojenou dovolenou bez následků, neměli by cestovní pojištění v žádném případě podcenit. V závislosti na sjednané variantě kryje rizika spojená nejen s náhlým onemocněním či úrazem, ale i se ztrátou zavazadel nebo škodou třetí osobě,“ doplňuje Cívka.

„V rámci cestovního pojištění umíme připojistit i pobyt v nemocnici, kdy při hospitalizaci v zahraničí delší než dva dny vyplatíme až patnáct set korun na den pobytu v nemocnici. Turisté si pro všechny případy mohou připojistit i následnou lékařskou péči či pojištění denního odškodného za vyjmenované úrazy,“ upřesňuje.

Cestovní pojištění Generali lze rozšířit i o přivolání profesionálního sociálního pracovníka či psychologa, pojištění přenosné elektroniky a sportovního vybavení, proplacení zásahu horské služby či proplacení převozu věcí zemřelého nebo pohřbu v zahraničí.

Kontakty

244 188 188
Klientský servis Generali


Máte dotaz?


Sjednat schůzku