Čeští řidiči: nevybržďujeme, ale občas bychom rádi

Osmdesát procent českých řidičů nikdy nikoho nevybrzdilo. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu, který si mezi šoféry nechala zpracovat pojišťovna Generali.

„Čtyři pětiny dotázaných o sobě tvrdí, že by je to ani ve snu nenapadlo, protože je to velmi nebezpečné,“ říká tiskový mluvčí Generali Jiří Cívka.

Pouhá tři procenta řidičů přiznala, že někdy někoho vybrzdila. Zbylých sedmnáct procent motoristů mělo chuť podobný kousek předvést, nikdy jej však naštěstí nerealizovali.

„Samotný fakt, že téměř pětina majitelů řidičských oprávnění někdy přemýšlela nad tím, že jiného šoféra vybrzdí, je alarmující. Kromě případného trestního postihu musí řidič, který vybrzdí jiného řidiče, počítat s tím, že po něm pojišťovna může, a v případě prokázání úmyslu, bude vymáhat vzniklou škodu,“ upozorňuje Jiří Cívka z Generali.

Obecně platí, že rizikoví řidiči, kteří způsobí nehodu, zaplatí za povinné ručení více než ti, kteří jezdí bez nehod. „Zodpovědní řidiči u nás mohou na pojištění motorových vozidel ušetřit až sedmdesát procent,“ dodává tiskový mluvčí Generali, která k povinnému ručení nabízí i řadu výhod.

Kontakty

244 188 188
Klientský servis Generali


Máte dotaz?


Sjednat schůzku